اندیشه و عقاید باطل یهودیان

بی مقدمه توجه شما را به این داستان که جزء عقاید یهودیان است جلب می کنم :

ابرام(حضرت ابراهیم علیه السلام) به طرف جنوب کوچ کرد، به مصر رسید در حالی که تمام آن سرزمین را قحطی فرا گرفته بود، چون ابرام و همسرش سارا به نزدیکی مصر رسیدند، به همسرش گفت: نزد مردم مصر خود را خواهر من معرفی کن تا از این جهت اتفاق بدی برای من رخ ندهد و من در امنیت کامل باشم زیرا تو بسیار زیبا و خوش منظر هستی، به همین دلیل آنها مرا به قتل رسانده و تو را زنده نگه می دارند. وقتی ابرام وارد مصر شد امرای فرعون و مردم مصر آن زن را در کمال زیبایی دیدند، آنها او را در حضور فرعون ستودند و به خانه فرعون بردند، به ابرام نیز احسان نمودند و به او هدایایی مانند میش، گاو، گوسفند، کنیز و شتران دادند، در این هنگام خداوند فرعون و اهل خانه اش را به سبب سارا(همسر ابرام) به بلای سختی مبتلا نمود. فرعون ابرام را به حضور طلبید و گفت: این چه عملی است که نسبت به من روا داشتی ؟ چرا به من خبر ندادی که او زوجه تو است؟ چرا گفتی او خواهر من است که او را به زنا گرفته ام؟ اکنون زوجه خود را برداشته و برو. آنگاه فرعون به اطرافیان خود دستور داد ابرام را با همسرش و تمام اموال و دارایی که به او داده بودند رها کنند. هنگامی که انسان اینگونه مطالب را در تورات این کتاب مقدس یهود مشاهده می کند، متوجه می شود که دولت اسرائیل زنا را یک عمل قانونی و شرافتمندانه به حساب می آورد! چرا که پیامبر بزرگوار آنها (ابرام) برای چند راس گاو و گوسفند همسر خود را تقدیم فرعون نموده است ؟!! (نعوذ بالله)

 

خاخامهای یهودی طی سالهای متمادی شرح ها و تفسیرهای خود سرانه و گوناگونی بر تورات نوشته اند که همه آنها را خاخام  «یوخاس» درسال1500 میلادی جمع آوری نموده و به اضافه چند کتاب دیگر که در سالهای 230 و 500 میلادی نوشته شده بودند به نام «تلمود» یعنی تعلیم دیانت وآداب یهود جمع آوری کرد. تلمود از بسیارى جهات، مهم‏ترین کتاب در فرهنگ یهودى و ستون فقرات خلاقیت و حیات ملى آن است. هیچ کتابى نمى‏توان یافت که به ‏اندازه تلمود، بر نظریه و عمل زندگى یهودى، شکل ‏دهى به محتوا و مضامین معنوى آن و ایفاى نقش راهنماى رفتار، تأثیر داشته باشد. این کتاب در نزد یهودیان بسیار بسیار مقدس و در ردیف تورات قرار دارد.

 

اکنون به قسمتی از افکار یهود در تلمود توجه نمایید:

1- خداوند از آنکه یهود را به چنین حالی گذاشته است سخت پشیمان است، به طوری که هر روز به صورت خود لطمه می زند و زار زار گریه می کند. گاهی از چشمانش دو قطره اشک به دریا می چکد، و آنچنان صدا می کند که تمام اهل جهان آن را می شنوند و آب های دریا به تلاطم می افتد و زمین به لرزه در می آید.

 

2- هرگز خداوند از کار های ابلهانه و غضب و دروغ بر کنار نیست.

 

3- قسمتی از شیاطین از فرزندان آدم هستند. آدم زنی داشت از شیاطین به نام لیلیث که مدت 130 سال همسر آدم بود و شیاطین از نسل او متولد شدند. حواء در این مدت 130 سال جز شیطان نزائید زیرا او هم همسر یکی از شیاطین شده بود.

 

4- ارواح یهود از ارواح دیگران افضل است، زیرا ارواح یهود جزء خداوند است، همچنان که فرزند جزء پدرش می باشد و روح های یهود نزد خداوند عزیزتر است، زیرا ارواح دیگران شیطانی و مانند ارواح حیوانات است.

 

5- نطفه غیر یهود مثل نطفه بقیّه حیوانات است.

 

6- بهشت مخصوص یهود است، و هیچ کس به جز آنها داخل آن نمی شود. ولی جهنم جایگاه مسیحیان و مسلمانان است و در آنجا فایده ای جز گریه و زاری عاید آنها نمی گردد، زیرا زمینش از گل و بسیار تاریک و بد بو است.

 

7- بر یهودیان لازم است که املاک دیگران را خریداری کنند تا آنها صاحب مِلک نباشند و همیشه سلطه اقتصادی برای یهود باشد.

 

8- پیش از آنکه یهود نفوذ و سلطه کامل خود را به دست آورد لازم است جنگ جهانی بر پا شود ، دو ثلث بشر نابود شوند. در این وقت، مدت هفت سال یهود اسلحه های جنگ را خواهند سوزانید و در این وقت است که دندان های دشمنان بنی اسرائیل بیست و دو ذرع خارج از دهانشان بیرون خواهد آمد.

 

9- هنگامی که مسیح حقیقی پا به عرصه وجود گذارد، یهود آنقدر ثروت و مال خواهد داشت که کلید صندوق هایشان را سیصد الاغ نمی تواند حمل کند. 

 

10- کشتن مسیحی از واجبات مذهبی ما است و پیمان بستن با او، یهودی را ملتزم به اداء نمی کند. 

 

11- رؤسای مذهب مسیحیان و هر که دشمن یهود است باید در هر روزی سه مرتبه لعن کرد.

 

12- کلیساهای مسیحیان که در آن سگ های آدم نما به صدا در می آیند به منزله زباله خانه است. 

 

13- اسرائیلی در نزد خداوند از فرشتگان محبوبیت بیشتری دارند و از اعتبار زیاد تری برخوردار می باشند. 

 

14- اگر یک نفر غیر یهودی، یک یهودی را بزند مثل آن است که به عزت الهیه جسارت کرده است، و جزای چنین شخصی جز مرگ چیز دیگری نیست و باید او را کشت.

 

15- اگر یهودیان نبودند، برکت از روی زمین برداشته می شد و آفتاب ظاهر نمی شد و باران نمی بارید.

 

16- سگ افضل از غیر یهودی است زیرا در اعیاد باید به سگ نان و گوشت داد ولی نان دادن به اجنبی و غیر یهودی حرام است.

 

17- ربودن اموال دیگران به وسیله ربا مانعی ندارد، زیرا خداوند شما را به ربا گرفتن از غیر یهودی امر می فرماید.

 

18- غیر یهودی هر چند نیکوکار و صالح باشد باید او را به قتل رساند و حرام است غیر یهودی را نجات بدهید.

 

19- تعدی و تجاوز به ناموس غیر یهودی مانعی ندارد، زیرا کفار مثل حیوانات هستند و حیوانات را زناشویی نیست.

 

20- یهودی حق دارد زن های غیر مؤمنه را به زور برباید و زنا و لواط به غیر یهودی عقاب و کیفری ندارد.

 

21- هر گاه یک نفر یهودی جلوی زن خود با زنی زنا کند، زن او حق ندارد مانع او شود یا بر علیه او شکایت کند.

 

22- قسم دروغ خوردن جایز است مخصوصاً در معاملات با غیر یهود.

 

23- ما ملت برگزیده خداوند هستیم بر همین اساس خداوند برای ما حیوانات انسانی خلق کرده، زیرا می دانست که ما احتیاج به دو قسم حیوان داریم، یکی حیوانات غیر ناطقه و بی شعور مانند چهارپایان و دیگری حیوانات ناطقه و با شعور مانند مسیحیان و مسلمانان و بودائیان و برای آنکه بتوانیم از همه آنها سواری بگیریم، خداوند ما را در جهان متفرق ساخته است.

 

تصور از خدا در بین یهودیان تحول فراوانی یافته است و از زمانی هم که یهودیان جانشین آنان شدند تا کنون ادامه داشته است. البته مهم است که تعبیر و تفسیر مفاهیم مذهبی را از برداشت اکثریت مردم متدین آن دوره دور ندانیم. آنچه یهودیان امروزی از کتاب مقدس درک میکنند متفاوت از مذهب موسی و داوود و.... است. خدا در دین یهود "یهوه " (به معنای او هست) نامیده میشود که پیشینه آن به فرمان خدا به موسی(ع) جهت حرکت به مصر و دعوت فرعونیان باز میگردد که وقتی موسی از خدا سوال کرد: اگراز من سوال کنند نام این خدا چیست چه بگویم؟ خدا فرمود: بگو یهوه خدای پدرانتان ابراهیم و اسحاق و یعقوب مرا فرستاده است. در تورات برای خدا نام های " یهوه" و " الوهیم" بکار برده شده است.

 

توجیه علمای یهود برای نام های متفاوت خدا در تورات جالب است:

ابتدا خدا تصمیم میگیرد جهان را با عدالت مطلق هدایت کند و بهمین دلیل "الوهیم" نامیده شد که به معنای قاضی هم هست. سپس خدا میبیند جهان تاب عدالت را ندارد پس رحمت خود را با عدالت ترکیب میکند!! و از این پس نام "یهوه-الوهیم" میگیرد. باز خدا میبیند جهان حتی این و ضع را تحمل نمیکند! پس تصمیم میگیرد آنرا فقط با رحمت خود اداره کند و بدین ترتیب خدای رحمان یا یهوه نامیده شد!!

 

چون در خط عبری حروف صدا دار به شکل کنونی موجود نبود این نام بصورت "ی-ه-و" و در مواردی "یاهو" یا "هو" نامیده شده است. برخی معتقدند که حتی در آثار بجا مانده از اقوام پیشین بنی اسرائیل نیز به نامی شبیه "یاهو" برخورده اند. بنقلی دیگر این نام همان خدای کوه هورب است که پدر زن موسی کاهن آن بوده است و محققین دیگر از اقوامی در اطراف همان منطقه که یهوه را میپرستیدند و از بنی اسرائیل هم نبودند نام برده اند.

 

یا الله یا هو

در مورد علت نامگذاری قوم یهود چند نقل گفته شده است یک نقل این است که به خاطر این سخن آنها که از خداوند می‌خواستند به سوی او باز گردند می‌باشد و یک نوع مدح آنها بوده است و بعدا معنی اصلی فراموش شد و به عنوان نامی بر روی این قوم باقی ماند. نقل دیگر این است که این واژه به هر گونه بازگشت از شر به خیر و یا از خیر به شر اطلاق می‌شود و متضمن مدح آنها نیست بلکه از نوسان روحی و اخلاقی آنها حکایت می‌کند. برخی دیگر گفته اند: علت نامگذاری این قوم به این جهت است که در اصل از ماده«یهوذا» که نام یکی از فرزندان یعقوب است گرفته شده و سپس ذال تبدیل به دال گردیده و یهودا شده و منسوب به آن یهودی می‌باشد.[1]شهید مطهری نیز می‌فرماید: بسیاری از یهودیها اصلاً از نسل اسرائیل نیستند، جامع مشترکشان فقط مذهب است و بس.[2]

 

به هر حال قوم یهود در صدر اسلام و حتی قبل از آمدن پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله) با عشق و علاقه خاصی برای ایمان به رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) در سرزمین مکه سکنی گزیده بودند زیرا نشانه های پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله)را در کتاب آسمانی خود تورات خوانده بود و با بی صبری در انتظار ظهورش بودند و با ظهور او امید فتح، بر دشمنان داشتند اما وقتی پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله)ظهور کرد و با قرآن کریم به سراغ آنها آمد، همانطور که در آیه 89 سوره بقره آمده است، به پیامبر کافر شدند و در حالی که خود مبلغ بوده، خود کافر شدند؛ لذا به تعبیر قرآن کریم«آنها در مقابل بد بهائی، خود را فروختند. علامه طباطبائی در بیان علت کفر آنها احادیثی نقل می‌کند از جمله حدیثی را به نقل از تفسیر الدرالمنثور از ابن عباس نقل می‌کند که یهود قبل از بعثت برای اوس و خزرج خط و نشان می‌کشد که اگر رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) مبعوث شود به حساب شما می‌رسیم ولی همین که دیدند پیامبر آخرالزمان از میان یهود مبعوث نشد بلکه از میان عرب برخاست، به او کفر ورزیدند و گفته های قبلی خود را انکار نمودند.

 

لذا به خاطر اینکه او از بنی اسرائیل نیست و یا منافع شخصی آنها به خطر افتاده است کافر شدند و حتی در تاریخ می‌خوانیم به ظاهر اظهار مسلمانی می‌کردند و با مسلمانها رفت و آمد می‌کردند ولی افکار خودشان را به صورت جعل حدیث در میان مسلمانان رواج دادند و در این کار ضمن اینکه ابتکار جعل و وضع حدیث در دست یهودیها بود بسیار مهارت داشتند در نتیجه در نفاق هم عجیب بودند، بنابراین آنان از افکار و عقاید بی اساس خود دست برنداشتند. بعضی از این افکار آنها در قرآن کریم آمده است که با شدت با این افکار مقابله می‌کند. از لابه لای این افکار می‌توان با عقاید یهود نسبت به مسلمانان و حتی غیر مسلمانان آشنا شد. ما ابتدائاً به بعضی از عقاید آنهاکه در قرآن کریم آمده است اشاره می‌کنیم و سپس در مورد عقاید دیگر آنها نیز بحث خواهیم کرد.

 

عقاید یهود در قرآن

از جمله عقاید یهودیان که در قرآن کریم به آن اشاره دارد، عدم عذاب دائمی برای یهودیان، پول پرستی یهود، جواز تصرف و غصب اموال عرب، نژاد پرستی و ... می‌باشد که در ذیل توضیح مختصری در مورد آنها می‌دهیم.

 

الف. عدم عذاب دائمی

این عقیده یهود که خداوند آنها را برای همیشه عذاب نمی کند در آیه 80 سوره بقره آمده است و قرآن کریم از زبان آنها نقل می‌کند که می‌گفتند: هرگز آتش دوزخ، جز چند روزی به ما نخواهد رسید و در همین آیه خداوند جواب آنان را می‌دهد که ای پیامبر به آنها بگو: آیا پیمانی از خدا گرفته اید و خداوند هرگز از پیمانش تخلف نمی ورزد یا چیزی که نمی دانید به خدا نسبت می‌دهید؟! آری در این آیه شریفه ضمن بیان عقیده آنها با یک بیان منطقی پندار آنها را باطل می‌کند و می‌فرماید: این گفتار شما از دو حال خارج نیست یا باید عهد و پیمان خاصی از خدا در این زمینه گرفته باشید که نگرفته اید و یا به خدا دروغ و تهمت می‌بندید! در نتیجه این عقیده و امتیازطلبی آنها، با هیچ منطقی سازگار نیست، زیرا هیچگونه تفاوتی در میان انسانها از نظر کیفر و پاداش اعمال در پیشگاه خدا وجود ندارد و قانون مجازات، تبصره ای به نفع یهود نمی خورد.

 

ب. پول پرستی یهود و تفکر مادی

در تاریخ بشر، ملتی در پول پرستی و مال اندوزی همچون قوم یهود دیده نشده است. شاید هم علت آن تفکر مادی پیروان این دین باشد که بجز ظاهر زندگی مادی به چیز دیگر ایمان نداشته و زندگانی جاویدان سرای دیگر، از نظر آنها مفهومی ندارد و لذا شهید مطهری می‌فرماید: یهود معتقد به معاد نیست. به هر حال آیه 96 بقره این صفت و تفکر مادی آنها را بیان می‌کند و چنین می‌فرماید: آنها را حریص ترین مردم حتی حریص تر از مشرکان بر زندگی(این دنیا و اندوختن ثروت) خواهی یافت (تا آنجا) که هر یک از آنها دوست دارد که هزار سال عمر کند... البته منظور از هزار سال، طولانی ترین عمر است و کلمه هزار، کنایه از بسیاری است؛ چون در عرب آخرین مراتب عدد از نظر فردی است و بیش از آن اسم جداگانه ندارد بلکه با تکرار(هزار هزار) و یا ترکیب(ده هزار و صد هزار) تعبیر می‌شود.

 

ج. نژاد پرستی:

این عقیده یهود که خود را نژاد برتر می‌دانند بر سایر عقاید آنها مانند چتری سایه افکنده است، تا جایی که حتی آئین حضرت موسی ـ علیه السّلام ـ را در نژاد خود محصور ساخته اند و اگر کسی از غیر نژاد یهود بخواهد این آئین را بپذیرد برای آنان جالب نیست و لذا در میان ملل دیگر، تبلیغی نداشته و ندارند و آیین یهود را آیین انحصاری خویش دانسته اند. همین وضع خاص آنها سبب شده که در انظار سایر ملل منفور شوند، زیرا مردم دنیا کسانی را که برای خود امتیازی قائل باشند هرگز دوست ندارند و ما می‌بینیم اسلام شدیداً با آن مبارزه می‌کند چون نژاد پرستی، شعبه ای از شرک است.

[از جمله آیاتی که نژادپرستی آنها را تأیید می‌کند، آیه 6 سوره جمعه می‌باشد که خداوند چنین می‌فرماید:«ای پیامبر» بگو: ای یهودیان اگرگمان می‌کنید که(فقط) شما دوستان خدایید نه سایر مردم، پس اگر راست می‌گویید، آرزوی مرگ کنید. خداوند متعال این ادعای دروغین آنها را رد می‌کند و می‌فرماید: اگر شما راست می‌گویید و دوست خاص او هستید، پس چرا اینقدر به زندگی دنیا چسبیده اید؟ چرا اینقدر از مرگ وحشت دارید؟ چون گفتیم یکی از عقاید آنها تفکر مادّی و پول پرستی است و این دلیل بر این است که در ادعای خودشان صادق نیستند. آیه دیگری که نژادپرستی آنها را تأیید و بر آن خط بطلان می‌کشد آیه 18سوره مائده است که در این آیه چنین می‌خوانیم: «و یهود و نصاری گفتند: ما فرزندان خدا و دوستان او هستیم بگو(ای پیامبر) پس چرا خدا شما را به خاطر گناهانتان مجازات می‌کند؟ بلکه شما هم بشری هستید از مخلوقاتی که خداوند آفریده است. او به هر کس بخواهد (و شایسته بداند) می‌بخشد و هر کس را که بخواهد (و مستحق بداند) مجازات می‌کند». با توجه به این آیه شریفه، تنها یهودیان ادعای دوستی و فرزندی خدا را نمی نمودند بلکه مسیحیان نیز در این عقیده با یهودیان شریک بودند.

 

د: جواز تصرف و غصب اموال عرب

عقیده دیگر گروهی از یهودیان این است که آنها می‌توانند اموال عرب و حتی سایر ملل را تصاحب کنند و می‌توانند در اموالی که در نزد آنها به امانت نهاده شده است تصرف کرده و در امانت خیانت کنند. این مطلب از آیه 75 سوره آل عمران فهمیده می‌شود.

پس از مجموع عقاید این چنینی آنها استفاده می‌شود که عقیده یهود در مورد مسلمانها و اسلام و خصوصاً شیعه مانند سایر انسان های غیر یهودی است یعنی مسلمانها مثل سایر ملل مانند حیواناتی که در اختیار آنها هستند، آفریده شده اند. غصب اموال جایز و کشتن آنها واجب می‌باشد و یهودی ها می‌توانند فرآورده های مسلمانان را تملک کنند. و این عقاید همانطور که گفتیم از نژاد پرستی آنها سرچشمه می‌گیرد. و برای رسیدن به اهداف و عقاید خود، با اسلام و پیامبر اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ برخورد کردند در حالی که در کتاب آسمانی آنها نشانه های پیامبر اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ آمده بود، بعد از ظهورش او را تکذیب کردند. در معاملاتی که با مسلمین بسته بودند، خالف تعهدشان رفتار کردند و در میان آنان فتنه بر پا کردند و وقتی عمر با آنها در مورد خلافت امام علی ـ علیه السّلام ـ بجای پیامبر سؤال می‌کند، صراحتاً با جسارت می‌گویند که امام علی ـ علیه السّلام ـ لیاقت جانشینی را ندارد.[14]و با جعل احادیث و تحریف و قلب حقایق که قرآن کریم به آنها نسبت می‌دهد و هنوز هم ادامه دارد،[15] به شدت با عقاید مسلمین برخورد کرده اند. تا جایی که جمعی از یهود کوشش داشتند که افراد سرشناس و مبارزی پاکدل، همچون«معاذ» و عمار را به سوی آیین خود دعوت کنند و با وسوسه های شیطانی از اسلام برگردانند اما خداوند نقشه آنها را افشا می‌کرد و درمورد آنها آیه نازل می‌شد که«آنها فقط خودشان را گمراه می‌کنند و این موضوع را نمی فهمند.»[16]

 

قال الله تعالی:

لتجدن اشد الناس عداوه للذین امنوا الیهود و الذین اشرکوا؛

همانا دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان یهود و مشرکان را خواهی یافت.

 

دانلود فایل PDF

(التماس دعا)

 

بیشتر با ما باشید: 

احادیث (فضیلت انواع عطر و انگشتر، روش دعا کردن، فضیلت انفاق و یتیم نوازی و ...)

گزیده برترین اخبار (سیاسی – مذهبی) موشک های آماده شلیک ایران، انگیزه پیامبر از ازدواج های متعدد، مدارک زیارت عاشورا، بهائیان در ایران چه کردند، درد دل با امام زمان، تحریف های تاریخی درباره حضرت عباس، کشتار 9 میلیون ایرانی، سریال عمر...)

استفتائات مراجع (مسائل جنسی، آرایش بانوان و ...)

تصاویر مذهبی (گوشی ای از عظمت خداوند، تصاویر حج و کربلا، جزئیات ساخت ضریح امام حسین، قدر دانی مردم غزه از ایران و ...)

داستان (داستانهای بحارالانوار، داستان های شگفت انگیز زیارت عاشورا،عشق یعنی چه و ...)

دعا (دعای جوشن کبیر و عرفه، چرا دعای ما به اجابت نمیرید؟ دعای مخصوص شب جمعه و ...)

صوت (سخنرانی های استاد رائفی پور شامل: اثبات تشیع، اثبات شهادت حضرت فاطمه(س)، حقوق زن در اسلام، ناگفته های 8 سال جنگ، نقش ایران در نابودی اسرائیل، جایگاه ایران و .....) 

نرم افزار (اثبات تشیع از کتب برادران اهل سنت، زیارت عاشورا، نرم افزار تعبیر خواب و ...) 

کتب مذهبی - (اصول کافی، نهج البلاغه، سوگنامه کربلا، ، مکارم اخلاق، سنن النبی، من لا یحضر الفقیه، منتهی الامال، صحیفه سجادیه و ....) 

نماز (فضیلت و خواص سوره ها) 

فیلم (نزدیک بودن ظهور، سخنررانی های استاد رائفی پور، فضیلت نماز اول وقت و ...)

یهود شناسی

سیاسی (فراماسونری در ایران و ...)

/ 0 نظر / 50 بازدید