پادشاه عربستان 94 ساله است و ولیعهد آلزایمر دارد

به گزارش العالم، "مجتهد" در جدیدترین اظهاراتش که از طریق شبکه های اجتماعی منتشر شده، تأکید کرد که این بار فاش می کند که سران آل سعود چگونه در خصوص مرحله پس از عبدالله (پادشاه) می اندیشند، و اینکه چه کسی به دنبال تصدی تخت سلطنت است.

ملک عبدالله ۲ بار سکته قلبی کرده است

وی با بیان اینکه اطلاعاتی واقعی در خصوص وضعیت سلامتی پادشاه و شاهزدادگان ارشد دارد، تأکید کرد: پادشاه ۹۴ سال هجری سن دارد؛ او مبتلا به چند بیماری است و قبلا ۲ بار سکته قلبی کرده و آخرین گزارش پزشکی پس از ماه رمضان آن است که وضعیت سلامتی وی هر لحظه ممکن است به شدت بد شود.

مجتهد که به دلیل داشتن اطلاعات دقیق، اکنون بسیاری از عربستانی ها او را یکی از اعضا و یا نزدیکان خاندان آل سعود می دانند، افزود: پادشاه به مشکل سلامتی خود بیش از هر چیز اولویت داده، و کاخ، هواپیماها، و اماکنی که به آن سرمی زند همگی مجهز به اتاق سی سی یو و پزشکانی است که ۲۴ ساعته در دسترس هستند.

مجتهد ادامه داد: ملک عبدالله با وجود محدودیتهای عقلی، توانست در طول مدت ولیعهدی و پس از آن پادشاهی هیبتی را برای خود کسب کند که تا آخر عمر به وسیله آن بتواند مسائل را حل و فصل کند.

بی ارزش شدن هیأت بیعت

مجتهد با اشاره به مشکلاتی که پس از مرگ سلطان (ولیعهد اسبق) در هیأت بیعت بروز کرد، گفت: نادیده گرفتن هیأت بیعت در تعیین "سلمان"، این هیأت را بی ارزش کرد و دیگر کسی با جدیت به آن نگاه نمی کند.

مجتهد خاطرنشان کرد: آل سعود با این حال هیچ ابزاری غیر از هیأت بیعت برای تنظیم امور خود ندارد، همچنین این خاندان هیچ فردی را بعنوان یک شخصیت قوی در اختیار ندارد که بتواند برای حل و فصل مسائل بزرگی مانند پادشاهی و ولایت عهدی به آن مراجعه کند.

وی تأکید کرد: خاندان آل سعود هیچ نشستی را برای بررسی و تفاهم در خصوص امور کشور و حتی امور اجتماعی برگزار نمی کند، و تجربه طلال برای تحقق این امر به شدت شکست خورد.

ولیعهد آلزایمر دارد

مجتهد با بیان اینکه پادشاه عربستان از نظر ذهنی به وضعیت سلامتی خودش مشغول است، خاطرنشان کرد: ملک عبدالله با وجود آگاهیش از ابتلای "سلمان" به آلزایمر، فکرش را فقط به وضعیت سلامتی خود مشغول کرده و نمی خواهد به پس از خود فکر کند.

وضعیت اسفبار شاهزادگان ارشد

مجتهد تأکید کرد: فرزندان عبدالعزیز یعنی "طلال"، "احمد"، "مقرن"، "ترکی"، و "ممدوح" به دنبال حکومت هستند، و بقیه آنها یا درحال گذران وقت خود در بیمارستانها بوده، و یا اینکه تمایلی به حکومت ندارند.

مجتهد در خصوص "طلال بن عبدالعزیز" گفت: طلال با حماقتهای پی در پی برگه خود را سوزاند و خانواده و ملت را از دست داد؛ مقرن نیز با توجه به داشتن پوست سبزه دچار عقده حقارت است و با برادرانش مانند فرمانروایان خود تعامل می کند. "احمد" نیز دارای شخصیتی بسیار ضعیف است و در تصمیم گیری ها بسیار ترسو است، به دلیل همین ضعف برادرزاده اش "محمد" توانست او را در وزارتخانه اش با وجود آنکه خودش وزیر است، به حاشیه بکشاند؛ "ترکی"، "سطام"، و "ممدوح" در صورت پیشنهاد با تعیین شدن بعنوان ولیعهد مخالفتی نمی کنند، ولی آنها کسی نیستند که برای این منصب مبارزه کنند.

مجتهد افزود: بر اساس آداب و رسوم اعلام نشده در خانواده، هیچکدام از نوه ها حق ندارند به پادشاهی فکر کنند و یا درباره آن حرفی بزنند؛ آنها هیچ فرصتی برای این منظور ندارند مگر آنکه دست به حیله بزنند و یا از زور سلاح استفاده کنند.

مجتهد در ادامه گفت: "خالد بن سلطان"، "محمد بن نایف" و "متعب بن عبدالله" از نوه های قدرتمندی هستند که ممکن است خودش را با زور به دیگران تحمیل کنند؛ چرا که هر کدام از آنها یکی از دستگاه های نظامی را تحت فرمان دارند.

مجتهد در توضیح موقعیت و فعالیتهای این افراد نوشت: "خالد بن فیصل" با آمریکایی ها در ارتباط است و تلاش می کند آنها را قانع سازد که می تواند عربستان را طبق الگوی آمریکا تغییر دهد، وی همچنین با التویجری و شخصیت های ارشد غرب گرا در ارتباط است؛ "محمد بن فهد" نیز به صورت محرمانه با برخی قدرتها ارتباط برقرار کرده و به آنها وعده داده که در صورت حمایتش در هر نزاع آینده، آنها را قدرتمند می سازد؛ "ولید بن طلال" نیز به شدت تلاش می کند تا غرب را قانع سازد که توانمندترین شخصیت داخل عربستان است او در داخل نیز تلاش می کند تا قبایل و شخصیت های خاندان آل سعود را با پول بخرد.

مجتهد تأکید کرد: "عبدالعزیز بن فهد" با وجود تحمل شکستهای سنگین پس از اخراج از دفتر پادشاهی و رسوایی هایی که مجتهد آنها را برملا کرد ، هنوز معتقد است که می تواند با سرمایه میلیاردی خود توازن را در خاندان آل سعود دگرگون کند.

سناریویی برای رهایی خاندان آل سعود از ولیعهد بیمار

وی افزود: سناریویی دیگر که البته تقریبا غیرممکن به نظر می آید و برای بحث و جدل مطرح می شود .. این است که پادشاه سلمان را برکنار کرده و شخصیت دیگری را که از سلامت خوب و عقل سالمی برخوردار است، به جای او تعیین کند.

مجتهد تأکید کرد: واقعیت آن است که اعضای خاندان ال سعود معتقدند که حل مشکلات فقط به درون این خانواده و آمریکا بستگی دارد؛ و در این بین نقش گروه های ملی ثانویه است و نباید در این منازعات به آنها توجه کرد.

مجتهد اظهار داشت: بهترین سناریو برای خاندان آل سعود آن است که سلمان قبل از مرگ پادشاه، جان دهد؛ و پادشاه ولیعهد جدیدی را تعیین کند که وضعیت سلامتی و عقلی خوب و مناسبی داشته باشد و امور این کشور را با کفایت در دست بگیرد.

چه کسی با سلمان بیعت می کند

مجتهد در خصوص چگونگی بیعت با سلمان گفت: هیچکدام از فرزندان عبدالعزیز نمی توانند خودشان را تحمیل کنند، به همین دلیل فرزندان سلمان می توانند پدرشان را مانند "روبات" برای بیعت هدایت کنند .. این بیعت شاید عملی شود، زیرا با توجه به هیبت پادشاهی کسی حق بالابردن صدای خود را برای مخالفت ندارد، و غالبا هیچکدام از فرزندان و نوادگان جرأت مخالفت با این بیعت را نخواهند داشت.

مجتهد افزود: ولی پس از بیعت مسئولان ارشد عضو خاندان آل سعود اجازه نمی دهند که فرزندان سلمان از پشت پرده حکومت کنند که این امر راه را برای منازعات بعدی باز می کند.

کودتای نظامی در عربستان

مجتهد در ادامه گفت: کسی فرصت دارد که قدرت نظامی دارد مانند متعب بن عبدالله و خالد بن سلطان و محمد بن نایف. ولی هر یک از انها چقدر فرصت دارند؟ .. خالد بن سلطان به این موضوع تکیه کرده بود که پدرش پادشاه خواهد شد، و اغلب با برخی اینگونه سخن می گفت که تنها چند سال با تخت پادشاهی فاصله دارد؛ و بعد از مرگ پدرش از تمایل خود برای رسیدن به قدرت به شیوه خاص خود سخن می گفت و برای آن تفسیری جز استفاده از زور وجود ندارد؛ به همین علت برای متقاعد کردن پادشاه به ماندن در وزارت دفاع تلاش زیادی کرد. وی همچنان بر بخش نظامی در این وزارتخانه تسلط دارد او امیدوار است که در صورت نیاز برای به دست گرفتن قدرت به شکل کودتا می تواند ارتش را به کار اندازد.

وی افزود: کسانی که خالد بن سلطان را از نزدیک می شناسد ، می دانند که او از جنون خود بزرگ بینی رنج می برد، و فکر می کند که قادر به هر کاری است؛ اما واقعیت این است که ابزارهای او محدود است و حتی اگر خالد بن سلطان تلاش کند ، رقبا قویتر از او هستند و علت آن ضعف دستگاه نظامی در ارتش و ضعف تسلط شخص او بر این دستگاه و ضعف فرماندهی و تسلط و ضعف وفاداری آنها به او است .. خالد خودش علت این ضعف است، زیرا او و پدرش و برادرانش ۹۵ درصد اموال ارتش را به سرقت برده، و آن را نابود کردند.

افسر تماس با آمریکا

مجتهد طرح "متعب بن عبدالله" را هوشمندانه تر توصیف کرد و گفت: طرح او استفاده از خالد التویجری به عنوان افسر تماس با آمریکا است؛ او طرحی با التویجری دارد که بهتر از تدابیر خالد بن سلطان است .. طرح این است که متعب مشروطه سلطنتی را بپذیرد و خالد التویجری با حمایت آمریکا نخست وزیر شود. خالد التویجری عواملی در همه وزارتخانه های کشور دارد و گارد ملی اجرای این طرح را تضمین می کند زیرا تحت فرماندهی متعب است و برای جنگ شهرها آماده است؛ و در حال حاضر از ایستگاههای رادیو و تلویزیون و بسیاری از مکان های حساس محافظت می کند. بنابراین طرح متعب با توجه به نوع رابطه با آمریکا و طرح مشروطه سلطنتی، و حضور گارد ملی در مراکز کشور، و نفوذ دوست او التویجری در وزارتخانه ها و موسسه ها، بر طرح خالد برتری دارد.

محمد بن نایف پادشاه آینده عربستان

مجتهد دراین میان به وجود رقیب سوم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به این موضوع، به نظر می رسد که متعب به آسانی خواهند توانست (قدرت را در اختیار بگیرد) اما رقیب سومی هم وجود دارد و آن محمد بن نایف است. محمد بن نایف بر همه بخش های امنیتی که از دیگر بخش های مسلح متمایز است، تسلط دارد و این بخش ها در آمادگی کامل هستند .. در مقابل آمادگی گارد ۴۰ درصد و ارتش ۲۰ درصد است. ویژگی دیگر این است که بخش های امنیتی قادر به حضور در هر مکانی به بهانه حفظ امنیت و قادر به تحت تعقیب قرار دادن و حمله و بازرسی و بازداشت به طور طبیعی هستند. ویژگی سوم این است که بخش های امنیتی از نظر تعداد ، تجهیزات، سازماندهی و مهارت حضور واقعی دارند و گفته می شود که این بخش ها از نظر تعداد بر گارد ملی و ارتش برتری دارند. ویژگی چهارم این است که این بخش ها اگر در شهرها مستقر شوند، استقرار آنها به بهانه حفظ امنیت عجیب نخواهد بود برخلاف ارتش و گارد که ماموریت آنها دفاعی است نه امنیت داخلی. ویژگی پنجم این است که شخص محمد بن نایف جدی تر است و دیدگاه واقع بینانه تری را نسبت دستگاه امنیتی تابع خود دارد و توانایی های او از متعب و خالد بیشتر است .

مجتهد خاطرنشان کرد: ویژگی ششم این است که محمد بن نایف نظر خاندان حاکم را جلب کرده است زیرا او همه مخالفان را با شایستگی سرکوب کرده است و خاندان حاکم کسی را که قادر به سرکوب باشد، محترم می شمرد و او را "مرد حکومت" می داند.

مجتهد تأکید کرد: به اندازه ای که مردم از خون آشام بودن محمد بن نایف ناراحت و دلگیر هستند، خاندان آل سعود او را حاکم ایده آل می داند؛ زیرا او می داند چگونه استبداد و تسلط آنها بر کشور را تضمین کند و اگر متعب از طریق التویجری با آمریکایی ها ارتباط برقرار می کند، محمد بن نایف مستقیما با آنها به تفاهم رسیده است البته بعد از اینکه شایستگی خود را در مبارزه با تروریسم به آنها ثابت کرد.

طرح انفجارها پس از مرگ پادشاه

مجتهد با اشاره به برنامه محمد نیاف برای استقرار نیروهایش در همه نقاط عربستان به بهانه تأمین امنیت عربستان گفت: محمد بن نایف طرح انفجارها بعد از مرگ پادشاه را آماده کرده است، یا اینکه اگر پادشاه بیمار شد استقرار نیروهایش را در مکانی توجیه کند و سپس بر متعب و خالد برتری یابد.

وی ادامه داد: محمد بن نایف شخص جدی، پیگیر، و باهوش است و همه جزئیات مدیریت خود را در اختیار دارد برخلاف متعب که احمق و سرگرم خوشگذرانی است و خالد بیمار و سرگرم سرقت ها است. نکته دیگری که فراموش کردم این است که بن نایف نظر بسیاری از عموهای خود را جلب کرده و برای ائتلاف با آنها علیه همه رقبای خود آماده شده است و عملکرد او به عنوان "مرد حکومت" باعث جلب نظر آنها شده است و با معیارهای خاندان حاکم -که نقش مردمی را کنار گذاشته است- محمد بن نایف بر همه برتری دارد و در تسلط بر اوضاع بعد از ائتلاف خود با عموهایش با دشواری مواجه نخواهد شد.

مجتهد تأکید کرد: این واقعیت ها و اطلاعات و پیش بینی ها را با توجه به این موضوع بیان کردم که هیچ فعالیت مردمی وجود ندارد که اوضاع را تغییر دهد اما واقعیت این است که فعالیت مردمی با سرعت زیاد افزایش می یابد و حیله گری خاندان حاکم در عاجز دانستن ملت از اقدام و حرکت ، به نفع فعالیت مردمی خواهد بود و آل سعود غافلگیر خواهد شد که فعالیت مردمی فراتر از همه رقبا خواهد بود.

مجتهد افزود: خلاصه اینکه با محاسبات خاندان حاکم، محمد بن نایف برای بدست گرفتن قدرت تواناتر است ولی با در نظر گرفتن محاسبات سیاسی، حرکت مردمی بر همه آنها برتری خواهد یافت.

منبع: باراک اوباما

 

بیشتر با ما باشید: 

احادیث (فضیلت انواع عطر و انگشتر، روش دعا کردن، فضیلت انفاق و یتیم نوازی و ...)

گزیده برترین اخبار (سیاسی – مذهبی) موشک های آماده شلیک ایران، انگیزه پیامبر از ازدواج های متعدد، مدارک زیارت عاشورا، بهائیان در ایران چه کردند، درد دل با امام زمان، تحریف های تاریخی درباره حضرت عباس، کشتار 9 میلیون ایرانی، سریال عمر...)

استفتائات مراجع (مسائل جنسی، آرایش بانوان و ...)

تصاویر مذهبی (گوشی ای از عظمت خداوند، تصاویر حج و کربلا، جزئیات ساخت ضریح امام حسین، قدر دانی مردم غزه از ایران و ...)

داستان (داستانهای بحارالانوار، داستان های شگفت انگیز زیارت عاشورا،عشق یعنی چه و ...)

دعا (دعای جوشن کبیر و عرفه، چرا دعای ما به اجابت نمیرید؟ دعای مخصوص شب جمعه و ...)

صوت (سخنرانی های استاد رائفی پور شامل: اثبات تشیع، حقوق زن در اسلام، ناگفته های 8 سال جنگ، نقش ایران در نابودی اسرائیل، جایگاه ایران و .....) 

نرم افزار (اثبات تشیع از کتب برادران اهل سنت، زیارت عاشورا، نرم افزار تعبیر خواب و ...) 

کتب مذهبی - (اصول کافی، نهج البلاغه، سوگنامه کربلا، ، مکارم اخلاق، سنن النبی، من لا یحضر الفقیه، منتهی الامال، صحیفه سجادیه و ....) 

نماز (فضیلت و خواص سوره ها) 

فیلم (نزدیک بودن ظهور، سخنررانی های استاد رائفی پور، فضیلت نماز اول وقت و ...)

یهود شناسی

سیاسی (فراماسونری در ایران و ...)

/ 0 نظر / 7 بازدید